conn 0.4 B/B plug 60ckt
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5024306030 | |
| RoHS Informati | |
| 5024306030 Cert of Compliance | |
| 3D Model | |
| 502430-6030.s | |
| Standard Package | 3,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 60 |
| 节距 Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Solder Retenti |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 1mm |
| Height Above Board | 0.031" (0.80mm) |
| Mating Products | 5024266030-ND - CONN B/B 0.4MM RCPT 60CKTWM24075-ND - CONN RCPT 60POS VERT DUAL SMD |
| Other Names | 502430-6030 |
| 5024306030 | 5024302430 | 5024302030 | 5024304030 | 5024301430 | 5024302230 | 5024307030 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn 0.4 B/B plug 60ckt | conn 0.4 B/B plug 24ckt | conn 0.4 B/B plug 20ckt | conn 0.4 B/B plug 40ckt | conn 0.4 B/B plug 14ckt | conn 0.4 B/B plug 22ckt | conn 0.4 B/B plug 70ckt |
| Standard Package | 3,000 | 3,000 | 3,000 | 3,000 | 3,000 | 3,000 | 3,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging |
Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
60 | 24 | 20 | 40 | 14 | 22 | 70 |
| 节距 Pitch |
0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou |
| Features | Solder Retenti | Solder Retenti | Solder Retenti | Solder Retenti | Solder Retenti | Solder Retenti | Solder Retenti |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) | 3.9µin (0.10µm) | 3.9µin (0.10µm) | 3.9µin (0.10µm) | 3.9µin (0.10µm) | 3.9µin (0.10µm) | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 1mm | 1mm | 1mm | 1mm | 1mm | 1mm | 1mm |
| Height Above Board | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |
| Other Names | 502430-6030 | 502430-2430 | 502430-2030 | 502430-4030 | 502430-1430 | 502430-2230 | 502430-7030 |
| Mating Products | 5024266030-ND - CONN B/B 0.4MM RCPT 60CKTWM24075-ND - CONN RCPT 60POS VERT DUAL SMD | 5024262430-ND - CONN 0.4MM RCPT 24CKT SMD | WM24070DKR-ND - CONN RCPT 20POS .4MM VERT SMDWM24070TR-ND - CONN RCPT 20POS .4MM VERT SMDWM24070CT-ND - CONN RCPT 20POS VERT DUAL SMD | WM24073DKR-ND - CONN RCPT 40POS .4MM VERT SMDWM24073TR-ND - CONN RCPT 40POS .4MM VERT SMD5024264080-ND - CONN B/B 0.4MM RCPT 40CKTWM24073CT-ND - CONN RCPT 40POS VERT DUAL SMD | WM9059DKR-ND - CONN 0.4MM BTB RCPT 14POS SMDWM9059CT-ND - CONN 0.4MM BTB RCPT 14POS SMDWM9059TR-ND - CONN 0.4MM BTB RCPT 14POS SMD5024261410-ND - CONN 0.4MM RCPT 14CKT SMD | - | 5024267030-ND - CONN B/B 0.4MM RCPT 70CKT |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved