conn hdr 40 pin gold vert pcb
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| CWN-3,-4 Header Connectors | |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Contact Type | Male Pi |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| 位置数量 Number of Positions | 40 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.240" (6.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 10µin (0.25µm) |
| Col | Blue |
| Mating Products | CKC40S-ND - CONN SOCKET 40PIN TIN W/KEYCSC40S-ND - CONN SOCKET IDC 40PIN TINCKR40S-ND - CONN SOCKET 40PIN TIN W/KEY/STRCSR40S-ND - CONN SOCKET 40 PIN TIN W/STR RELCKR40T-ND - CONN SOCKET 40PIN TIN W/KEY/STRCKR40G-ND - CONN SOCKET 40PIN GOLD W/KEY/STRCKC40T-ND - CONN SOCKET 40PIN TIN W/KEYCKC40G-ND - CONN SOCKET 40PIN GOLD W/KEYCSR40T-ND - CONN SOCKET 40 PIN TIN W/STR RELCSR40G-ND - CONN SOCKET 40PIN GOLD W/STR RELCSC40T-ND - CONN SOCKET 40PIN TINCSC40G-ND - CONN SOCKET 40PIN GOLD |
| Other Names | Q4464495 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved