conn header 20pos R/A .100 gold
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 1761682 Drawing | |
| RoHS Informati | |
| 1761682-7 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 2,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Contact Type | Male Pi |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| 位置数量 Number of Positions | 20 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.240" (6.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Col | Black |
| 1761682-7 | 1761682-3 | 1-1761682-3 | 1761682-5 | 1761682-6 | 1-1761682-1 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn header 20pos R/A .100 gold | conn header pin 10pos R/A .100 | conn header 40pos R/A .100 gold | conn header idc 14pos R/A 15au | conn header 16pos R/A .100 gold | conn header 34pos R/A .100 gold |
| Standard Package | 2,000 | 2,000 | 2,000 | 2,000 | 2,000 | 2,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Contact Type | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi |
| Connector Type | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded |
| 位置数量 Number of Positions |
20 | 10 | 40 | 14 | 16 | 34 |
| Number of Positions Loaded | All | All | All | All | All | All |
| 节距 Pitch |
0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle |
| Terminati | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) | 30µin (0.76µm) | 15µin (0.38µm) | 15µin (0.38µm) | 15µin (0.38µm) | 15µin (0.38µm) |
| Col | Black | Black | Black | Black | Black | Black |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved