Wire And Cable, 1 Conductor(s), 16AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire, HALOGEN FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 8035807321 |
| 包装说明 | HALOGEN FREE |
| Reach Compliance Code | unknown |
| YTEOL | 8.5 |
| 其他特性 | FLAME RESISTANT, LOW SMOKE GENERATION, STANDARD: DEF STAN 61-12 PART 18 |
| 应用 | SEAGUARD PRODUCT, DEFENCE, HABIATRON AND RAILGUARD |
| 认证 | MIL |
| 导体表面处理 | TIN |
| 导体材料 | COPPER |
| 连接器支架类型 | WIRE AND CABLE |
| 构造 | STRANDED |
| 横截面积 | 1.2 mm2 |
| 直径 | 1.82 mm |
| 绝缘体材料 | HFI140 |
| MIL 符合性 | NO |
| 导体数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 120 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 额定电流 | 23 A |
| 额定电压 | 600 V |
| 电阻 | 0.015 Ω |
| 屏蔽 | NO |
| 滞留 | 19X0.300 |
| 线规 | 16 AWG |
| 电线和电缆名称 | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved