conn hdr brkway dual 16pos .100
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 146145 | |
| RoHS Informati | |
| 146145-8 Statement of Compliance | |
| Standard Package | 1,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Contact Type | Male Pi |
| Connector Type | Header, Unshrouded, Breakaway |
| 位置数量 Number of Positions | 16 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Col | Black |
| 146145-8 | 146145-5 | 146145-1 | 4-146145-0 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn hdr brkway dual 16pos .100 | conn header brkawy 10pos DL .100 | conn header brkwy 2pos dual gold | conn hdr brkway dual 80pos .100 |
| Standard Package | 1,000 | 640 | 2,080 | 1,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Contact Type | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi |
| Connector Type | Header, Unshrouded, Breakaway | Header, Unshrouded, Breakaway | Header, Unshrouded, Breakaway | Header, Unshrouded, Breakaway |
| 位置数量 Number of Positions |
16 | 10 | 2 | 80 |
| Number of Positions Loaded | All | All | All | All |
| 节距 Pitch |
0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) | 0.230" (5.84mm) | 0.230" (5.84mm) | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Terminati | Solde | Press-Fi | Press-Fi | Solde |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) | 5µin (0.127µm) | 5µin (0.127µm) | 50µin (1.27µm) |
| Col | Black | Black | Black | Black |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved