pcb trans conn, 0.079""
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 3140-xx-00 Drawing | |
| Standard Package | 2,340 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Type | Ribbon Cable |
| 位置数量 Number of Positions | 16 |
| Cable Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Board-Side Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Cable Terminati | IDC |
| Features | Feed Through |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Number of Positions Loaded | All |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved