conn rcpt FH 120pos 050 vert
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5176378 Drawing | |
| RoHS Informati | |
| 5176378-5 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5176378-5.pdf | |
| Standard Package | 600 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 120 |
| 节距 Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 12µin (0.30µm) |
| Mated Stacking Heights | 18mm |
| Height Above Board | 0.610" (15.50mm) |
| Mating Products | 2-5917631-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 VERTA114073-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 VERT2-5179540-5-ND - CONN PLUG FH 120POS 050 VERT2-179540-5-ND - CONN PLUG FH 120POS 050 VERT5176381-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 R/A176381-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 R/A |
| 5176378-5 | 5176378-8 | 2-5176378-4 | 5176378-6 | 5176378-2 | 5176378-3 | 5176378-7 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn rcpt FH 120pos 050 vert | conn rcpt FH 180pos 050 vert | conn rcpt FH 100pos 050 vert | conn rcpt FH 140pos 050 vert | conn rcpt FH 60pos .050 vert | conn rcpt FH 80pos .050 vert | conn rcpt FH 160pos 050 vert |
| Standard Package | 600 | 30 | 720 | 40 | 90 | 840 | 480 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
120 | 180 | 100 | 140 | 60 | 80 | 160 |
| 节距 Pitch |
0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) | 30µin (0.76µm) | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) |
| Mated Stacking Heights | 18mm | 18mm | 18mm | 18mm | 18mm | 18mm | 18mm |
| Height Above Board | 0.610" (15.50mm) | 0.610" (15.50mm) | 0.610" (15.50mm) | 0.610" (15.50mm) | 0.610" (15.50mm) | 0.610" (15.50mm) | 0.610" (15.50mm) |
| Mating Products | 2-5917631-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 VERTA114073-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 VERT2-5179540-5-ND - CONN PLUG FH 120POS 050 VERT2-179540-5-ND - CONN PLUG FH 120POS 050 VERT5176381-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 R/A176381-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 R/A | 5917631-8-ND - CONN PLUG FH 180POS .050 VERT5176381-8-ND - CONN PLUG FH 180POS .050 R/A176381-8-ND - CONN PLUG FH 180POS .050 R/A | 2-5917631-4-ND - CONN PLUG FH 100POS .050 VERTA114072-ND - CONN PLUG FH 100POS .050 VERT2-5179540-4-ND - CONN PLUG FH 100POS 050 VERT2-179540-4-ND - CONN PLUG FH 100POS 050 VERT5176381-4-ND - CONN PLUG FH 100POS .050 R/A176381-4-ND - CONN PLUG FH 100POS .050 R/A | 5917631-6-ND - CONN PLUG FH 140POS .050 VERT5176381-6-ND - CONN PLUG FH 140POS .050 R/A176381-6-ND - CONN PLUG FH 140POS .050 R/A | 5177980-2-ND - CONN PLUG FH 60POS .050 VERTA114071-ND - CONN PLUG FH 60POS .050 VERTA113811-ND - CONN PLUG FREEHGT 60POS .050 VRT179656-2-ND - CONN PLUG FREEHGT 60POS .050 VRT5176381-2-ND - CONN PLUG FH 60POS .050 R/A176381-2-ND - CONN PLUG FH 60POS .050 R/A | 5917631-3-ND - CONN PLUG FH 80POS .050 VERT5176381-3-ND - CONN PLUG FH 80POS .050 R/A176381-3-ND - CONN PLUG FH 80POS .050 R/A | 5917631-7-ND - CONN PLUG FH 160POS .050 VERT5176381-7-ND - CONN PLUG FH 160POS .050 R/A176381-7-ND - CONN PLUG FH 160POS .050 R/A |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved