conn rcpt 296pos 11mm
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 1761617 | |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Type | Differential Pair Array, Female |
| 位置数量 Number of Positions | 296 signal (148 pair) |
| 节距 Pitch | 0.051" (1.30mm) |
| 排数 Number of Rows | 18 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights | 21mm, 23mm, 24mm, 26mm, 31mm, 36mm |
| Height Above Board | 0.656" (16.65mm) |
| Other Names | A119256 |
| 1-1761617-1 | 5-1761617-5 | 6-1761617-1 | 6-1761617-5 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn rcpt 296pos 11mm | conn rcpt 296pos step-Z 5mm AU | conn rcpt 296pos step-Z 11mm AU | conn rcpt 296pos step-Z 15mm AU |
| Standard Package | 100 | 20 | 20 | 20 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging |
Tray | Tray | Tray | Tray |
| Connector Type | Differential Pair Array, Female | Differential Pair Array, Female | Differential Pair Array, Female | Differential Pair Array, Female |
| 位置数量 Number of Positions |
296 signal (148 pair) | 296 signal (148 pair) | 296 signal (148 pair) | 296 signal (148 pair) |
| 节距 Pitch |
0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) |
| 排数 Number of Rows |
18 | 18 | 18 | 18 |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights | 21mm, 23mm, 24mm, 26mm, 31mm, 36mm | 15mm, 17mm, 18mm, 20mm, 25mm, 30mm | 21mm, 23mm, 24mm, 26mm, 31mm, 36mm | 25mm, 27mm, 28mm, 30mm, 35mm, 40mm |
| Height Above Board | 0.656" (16.65mm) | 0.419" (10.64mm) | 0.656" (16.65mm) | 0.813" (20.64mm) |
| Other Names | A119256 | 517616175A99348 | 6-1761617-1-NDA115568 | A99351 |
| Mating Products | - | 6-1761616-2-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 12MM AUA99365-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 25MM AUA99363-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 20MM AUA99360-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 15MM AUA99357-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 13MM AUA99354-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 10MM AU | 6-1761616-2-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 12MM AUA99365-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 25MM AUA99363-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 20MM AUA99360-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 15MM AUA99357-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 13MM AUA99354-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 10MM AU | 6-1761616-2-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 12MM AUA99365-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 25MM AUA99363-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 20MM AUA99360-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 15MM AUA99357-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 13MM AUA99354-ND - CONN PLUG 296POS STEP-Z 10MM AU |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved