conn rcpt 180pos .8mmfh 13h gold
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5084615 | |
| RoHS Informati | |
| 5084616-9 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 400 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 180 |
| 节距 Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 8µin (0.20µm) |
| Mated Stacking Heights | 13mm |
| Height Above Board | 0.463" (11.75mm) |
| Mating Products | 6123002-9-ND - CONN PLUG 180POS VERT BRD/BRD5179230-9-ND - CONN PLUG 180POS FH .8MM BRD-BRD5179031-9-ND - CONN PLUG 180POS DL BRD/BRD VERT5179029-9-ND - CONN PLUG 180POS .8MM FH 6H GOLDA115329-ND - CONN PLUG 180POS VERT FH .8MM5084615-9-ND - CONN PLUG 180POS .8MM DUAL SMT5179030-9-ND - CONN PLUG VERT 180POS NATURAL2-5179230-9-ND - CONN PLUG 180POS FH .8MM BRD-BRD3-5177986-9-ND - CONN PLUG 180POS FH VERT PCB179029-9-ND - CONN PLUG 180POS VERT .8MM SMD |
| 5084616-9 | 5084615-6 | 5084615-9 | 2-5084615-0 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn rcpt 180pos .8mmfh 13h gold | conn plug 140pos .8mm dual smt | conn plug 180pos .8mm dual smt | conn plug 200pos .8mm dual smt |
| Standard Package | 400 | 700 | 600 | 500 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging |
Tape & Reel (TR) | Tube | Tube | Tube |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Plug, Center Strip Contacts | Plug, Center Strip Contacts | Plug, Center Strip Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
180 | 140 | 180 | 200 |
| 节距 Pitch |
0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou |
| Features | Board Guide | Board Guide | Board Guide | Board Guide |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 8µin (0.20µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights | 13mm | 6mm | 6mm | 6mm, 10mm, 14mm, 18mm |
| Height Above Board | 0.463" (11.75mm) | 0.220" (5.59mm) | 0.220" (5.59mm) | 0.224" (5.70mm) |
| Mating Products | 6123002-9-ND - CONN PLUG 180POS VERT BRD/BRD5179230-9-ND - CONN PLUG 180POS FH .8MM BRD-BRD5179031-9-ND - CONN PLUG 180POS DL BRD/BRD VERT5179029-9-ND - CONN PLUG 180POS .8MM FH 6H GOLDA115329-ND - CONN PLUG 180POS VERT FH .8MM5084615-9-ND - CONN PLUG 180POS .8MM DUAL SMT5179030-9-ND - CONN PLUG VERT 180POS NATURAL2-5179230-9-ND - CONN PLUG 180POS FH .8MM BRD-BRD3-5177986-9-ND - CONN PLUG 180POS FH VERT PCB179029-9-ND - CONN PLUG 180POS VERT .8MM SMD | 5-6123212-6-ND - CONN RCPT FH 140POS DUAL VERT6123000-6-ND - CONN RCPT 140POS .8MM DUAL SMTA111311TR-ND - CONN RECPT 140POS .8MM DUAL SMT5-5179233-6-ND - CONN RECPT 140POS .8MM DUAL SMT7-5179180-6-ND - CONN RCPT 140POS .8MM FH 9H GOLDA115413-ND - CONN RECEPT 140POS .8MM AU SMD5084618-6-ND - CONN RECPT 140POS .8MM DL SMT5084613-6-ND - CONN RCPT 140POS 0.8MM SMT DUAL | 5-6123212-9-ND - CONN RCPT FH 180POS DUAL VERT5-5179233-9-ND - CONN RECPT 180POS .8MM DUAL SMT5-5179232-9-ND - CONN RECPT 180POS .8MM DUAL SMT5-5179010-9-ND - CONN RCPT 180POS DL .8MM FH GOLD5-5179009-9-ND - CONN RECEPT 180POS .8MM AU SMD5084618-9-ND - CONN RECPT 180POS .8MM DL SMT5084616-9-ND - CONN RCPT 180POS .8MMFH 13H GOLD5084613-9-ND - CONN RCPT 180POS 0.8MM SMT DUAL5-1735480-9-ND - CONN RCPT 180POS .8MMFH 17H GOLD | 7-6123212-0-ND - CONN RCPT FH 200POS DUAL SMT6-6123212-0-ND - CONN RCPT FH 200POS DUAL VERTA114911-ND - CONN RCPT 200POS VERT SMT GOLD6-5179233-0-ND - CONN RECPT 200POS .8MM DUAL SMTA114861-ND - CONN RCPT 200POS 0.8MM SMT DUAL1-5084613-0-ND - CONN RCPT 200POS 0.8MM SMT DUALA99248-ND - CONN RCPT 200POS .8MMFH 17H GOLDA99223-ND - CONN RCPT 200POS .8MM FH 13H AUA99222-ND - CONN RCPT 200POS .8MM FH 9H GOLDA99187-ND - CONN RCPT 200POS .8MM FH 5H 8AU |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved