conn plug 8 pos .100 tin dip
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5746613 Drawing | |
| Product Photos | |
| 5746613-1 | |
| Product Training Modules | |
| AMP - Latch Overview | |
| RoHS Informati | |
| 5746613-1 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Featured Produc | |
| AMP-LATCH Ribbon Cable Connectors | |
| 3D Model | |
| 5746613-1.pdf | |
| Standard Package | 288 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Type | Ribbon Cable |
| 位置数量 Number of Positions | 8 |
| Cable Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.300" (7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Cable Terminati | IDC |
| Wire Gauge | 28 AWG, Stranded |
| 26-30 AWG, Solid | |
| Features | Feed Through |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 5µin (0.127µm) |
| Col | Black |
| Number of Positions Loaded | All |
| Other Names | 57466131 |
| 5746613-1 | |
|---|---|
| 描述 | conn plug 8 pos .100 tin dip |
| Standard Package | 288 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board |
| 系列 Packaging |
Tray |
| Connector Type | Ribbon Cable |
| 位置数量 Number of Positions |
8 |
| Cable Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 |
| Row Spacing | 0.300" (7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Cable Terminati | IDC |
| Wire Gauge | 28 AWG, Stranded |
| Features | Feed Through |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 5µin (0.127µm) |
| Col | Black |
| Number of Positions Loaded | All |
| Other Names | 57466131 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved