0.4 B/B plug 80ckt
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5000272441 | |
| 3D Model | |
| 500027-8041.s | |
| PCN Obsolescence/ EOL | |
| 500027 Series 26/Feb/2013 | |
| Standard Package | 2,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 80 |
| 节距 Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Solder Retenti |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 0.95mm |
| Height Above Board | 0.037" (0.95mm) |
| Mating Products | 5000248091-ND - 0.4 B/B REC HSG 80CKT5000248071-ND - 0.4 BTB REC HSG 80CKT |
| Other Names | 500027-8041 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved