0.8fh r09h.5 200 08/SN TU SC
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5179232 | |
| Standard Package | 5 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 200 |
| 节距 Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights | 9mm |
| Height Above Board | 0.305" (7.75mm) |
| Other Names | A109495 |
| 6-5179232-0 | 5-5179232-9 | |
|---|---|---|
| 描述 | 0.8fh r09h.5 200 08/SN TU SC | conn recpt 180pos .8mm dual smt |
| Standard Package | 5 | 1,800 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging |
Tube | Tube |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
200 | 180 |
| 节距 Pitch |
0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou |
| Features | Board Guide | Board Guide |
| Contact Finish | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights | 9mm | 9mm |
| Height Above Board | 0.305" (7.75mm) | 0.305" (7.75mm) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved