conn fpc 39pos
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 2013928 Drawing | |
| Featured Produc | |
| TE Connectivity - FPC Connectors | |
| Standard Package | 18,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, T |
| 位置数量 Number of Positions | 39 |
| 节距 Pitch | 0.012" (0.30mm) |
| Terminati | Solde |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Height Above Board | 0.036" (0.90mm) |
| Locking Feature | Flip Lock, Backlock |
| Cable End Type | Tapered |
| 触点材料 Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| 外壳材料 Housing Material | Thermoplastic |
| Actuator Material | Thermoplastic |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| 电压额定值 Voltage Rating | 50V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| 电流额定值 Current Rating | 0.2A |
| Other Names | A108791TR |
| 1-2013928-5 | 1-2013928-8 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn fpc 39pos | conn fpc 45pos .3mm flip loc smd |
| Standard Package | 18,000 | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors |
| 系列 Packaging |
Tape & Reel (TR) | Digi-Reel® |
| Flat Flex Type | FPC | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, T | Contacts, T |
| 位置数量 Number of Positions |
39 | 45 |
| 节距 Pitch |
0.012" (0.30mm) | 0.012" (0.30mm) |
| Terminati | Solde | Solde |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm | 0.20mm |
| Height Above Board | 0.036" (0.90mm) | 0.036" (0.90mm) |
| Locking Feature | Flip Lock, Backlock | Flip Lock, Backlock |
| Cable End Type | Tapered | Tapered |
| 触点材料 Contact Material |
Copper Alloy | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold | Gold |
| 外壳材料 Housing Material |
Thermoplastic | Thermoplastic |
| Actuator Material | Thermoplastic | Thermoplastic |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) | Zero Insertion Force (ZIF) |
| 电压额定值 Voltage Rating |
50V | 50V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| 电流额定值 Current Rating |
0.2A | 0.2A |
| Other Names | A108791TR | A100217DKR |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved