
ffc/fpc conn
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| HLEMxx(R,S)-(1,2) Drawing | |
| PCN Obsolescence/ EOL | |
| HLEM Series 17/Jul/2014 | |
| Standard Package | 11,200 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors |
| 系列 Packaging | Tray |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, T |
| 位置数量 Number of Positions | 29 |
| 节距 Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Terminati | Kinked Pi |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Height Above Board | 0.197" (5.00mm) |
| Cable End Type | Straigh |
| Contact Finish | Ti |
| 电压额定值 Voltage Rating | 200V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| 电流额定值 Current Rating | 1A |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved