conn rcpt FH 40pos .050 vert
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5176377 Drawing | |
| Standard Package | 1,820 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 40 |
| 节距 Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 12µin (0.30µm) |
| Mated Stacking Heights | 17mm |
| Height Above Board | 0.571" (14.51mm) |
| Mating Products | A114070-ND - CONN PLUG FH 40POS .050 VERT2-5176381-1-ND - CONN PLUG FH 40POS 050 R/A5176381-1-ND - CONN PLUG FH 40POS .050 R/A176381-1-ND - CONN PLUG FH 40POS .050 R/A |
| 5176377-1 | 5176377-5 | 5176377-8 | 5176377-3 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn rcpt FH 40pos .050 vert | conn rcpt FH 120pos 050 vert | conn rcpt FH 180pos 050 vert | conn rcpt FH 80pos .050 vert |
| Standard Package | 1,820 | 700 | 30 | 980 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
40 | 120 | 180 | 80 |
| 节距 Pitch |
0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) | 12µin (0.30µm) |
| Mated Stacking Heights | 17mm | 17mm | 17mm | 17mm |
| Height Above Board | 0.571" (14.51mm) | 0.571" (14.51mm) | 0.571" (14.51mm) | 0.571" (14.51mm) |
| Mating Products | A114070-ND - CONN PLUG FH 40POS .050 VERT2-5176381-1-ND - CONN PLUG FH 40POS 050 R/A5176381-1-ND - CONN PLUG FH 40POS .050 R/A176381-1-ND - CONN PLUG FH 40POS .050 R/A | 2-5917631-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 VERTA114073-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 VERT2-5179540-5-ND - CONN PLUG FH 120POS 050 VERT2-179540-5-ND - CONN PLUG FH 120POS 050 VERT5176381-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 R/A176381-5-ND - CONN PLUG FH 120POS .050 R/A | 5917631-8-ND - CONN PLUG FH 180POS .050 VERT5176381-8-ND - CONN PLUG FH 180POS .050 R/A176381-8-ND - CONN PLUG FH 180POS .050 R/A | 5917631-3-ND - CONN PLUG FH 80POS .050 VERT5176381-3-ND - CONN PLUG FH 80POS .050 R/A176381-3-ND - CONN PLUG FH 80POS .050 R/A |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved