conn header 50pos R/A DL gold
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5174225 | |
| 3D Model | |
| 2-5174225-4.pdf | |
| Standard Package | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | D-Type |
| Connector Type | Cap, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions | 50 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Housing/Shell (M2.5) |
| Latchblocks | |
| Terminati | Solde |
| Features | Shielded |
| Shell Material, Finish | Zinc, Nickel Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 100V |
| 电流额定值 Current Rating | 1A |
| 外壳材料 Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Col | Black |
| Mating Products | 2-5174726-4-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/A2-174726-4-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/AA115313-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/A174726-4-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/A |
| 2-5174225-4 | 2-5174225-5 | 2-5174225-3 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | conn header 50pos R/A DL gold | conn header plug .050 R/A 68pos | conn header 36pos R/A DL gold |
| Standard Package | 1 | 4 | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Bulk | Tray | Bulk |
| Connector Style | D-Type | D-Type | D-Type |
| Connector Type | Cap, Male Pins | Cap, Male Pins | Cap, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions |
50 | 68 | 36 |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row |
| Contact Type | Signal | Signal | Signal |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Housing/Shell (M2.5) | Housing/Shell (M2.5) | Housing/Shell (M2.5) |
| Terminati | Solde | Solde | Solde |
| Features | Shielded | Shielded | Shielded |
| Shell Material, Finish | Zinc, Nickel Plated | Zinc, Nickel Plated | Zinc, Nickel Plated |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
100V | 100V | 100V |
| 电流额定值 Current Rating |
1A | 1A | 1A |
| 外壳材料 Housing Material |
Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Col | Black | Black | Black |
| Mating Products | 2-5174726-4-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/A2-174726-4-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/AA115313-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/A174726-4-ND - CONN D-PLUG FEM SCKT 50POS R/A | A33513-ND - CONN 68POS .05 AMPLMT RECP RTAGL | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved