conn plug 84pos 1mm FH vert
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5146898 | |
| RoHS Informati | |
| 5146898-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5146898-2.pdf | |
| Standard Package | 900 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Plug, Center Strip Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 84 |
| 节距 Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights | 9mm, 11mm, 14mm |
| Height Above Board | 0.289" (7.35mm) |
| Mating Products | A116268TR-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERTA111222TR-ND - CONN RCPT 84POS DUAL 1.0MM VERTA111219TR-ND - CONN RCPT 84POS DL FH BRD-BRD5146896-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT5146894-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT5146893-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERTA111230TR-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT5120529-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERTA111227TR-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT |
| 5146898-2 | 5146898-1 | 1-5146898-1 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | conn plug 84pos 1mm FH vert | conn plug 64pos 1mm FH vert | conn plug 64pos 1mm FH vert |
| Standard Package | 900 | 1 | 450 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging |
Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Plug, Center Strip Contacts | Plug, Center Strip Contacts | Plug, Center Strip Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
84 | 64 | 64 |
| 节距 Pitch |
0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou |
| Features | Board Guide | Board Guide | Board Guide |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 50µin (1.27µm) |
| Mated Stacking Heights | 9mm, 11mm, 14mm | 9mm, 11mm, 14mm | 9mm, 11mm, 14mm |
| Height Above Board | 0.289" (7.35mm) | 0.289" (7.35mm) | 0.289" (7.35mm) |
| Mating Products | A116268TR-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERTA111222TR-ND - CONN RCPT 84POS DUAL 1.0MM VERTA111219TR-ND - CONN RCPT 84POS DL FH BRD-BRD5146896-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT5146894-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT5146893-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERTA111230TR-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT5120529-2-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERTA111227TR-ND - CONN RCPT 84POS 1MM FH VERT | A104090CT-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA104089CT-ND - CONN RCPT 64POS DUAL 1.0MM VERTA100896DKR-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA97408DKR-ND - CONN RCPT 64POS DL BRD/BRD VERTA100447DKR-ND - CONN RCPT ASSY 1MM FH 64POSA101124DKR-ND - CONN RECEPT 64POS AU BRD/BRD 1MMA101124TR-ND - CONN RECEPT 64POS AU BRD/BRD 1MMA100896CT-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA100896TR-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA100447CT-ND - CONN RCPT ASSY 1MM FH 64POSA104089TR-ND - CONN RCPT 64POS DUAL 1.0MM VERTA100447TR-ND - CONN RCPT ASSY 1MM FH 64POSA104090TR-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA111228TR-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA111226TR-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA99323CT-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA99323TR-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERTA97408CT-ND - CONN RCPT 64POS DL BRD/BRD VERTA97408TR-ND - CONN RCPT 64POS DL BRD/BRD VERTA101124CT-ND - CONN RECEPT 64POS AU BRD/BRD 1MM | 1-5146894-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERT1-5146896-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERT1-5146893-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERT1-5120603-1-ND - CONN RECEPT 64POS 1MM FH VERT1-5120531-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERT1-5120529-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERT1-5120528-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH VERT1-5120524-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH SERIES1-5120521-1-ND - CONN RCPT 64POS 1MM FH SERIES |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved