
conn header pin 70pos 0.5mm smd
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| IL-312 Series Datashee | |
| PCN Obsolescence/ EOL | |
| Multiple devices Apr/2013 | |
| Standard Package | 3,500 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Connector Type | Plug, Center Strip Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 70 |
| 节距 Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Solder Retenti |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 3mm, 3.5mm |
| Height Above Board | 0.081" (2.05mm) |
| Mating Products | 670-1739-ND - CONN RCPT 70POS 0.5MM SMD670-1738-ND - CONN RCPT 70POS 0.5MM SMD670-1908-ND - CONN RCPT 70POS 0.5MM SMD670-1907-ND - CONN RCPT 70POS 0.5MM SMD |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved