0.8 btb FS 3H plug M/T 30p
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 1775014 Drawing | |
| Standard Package | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Cut Tape (CT) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 30 |
| 节距 Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Board Guide, Solder Retenti |
| Contact Finish | Ti |
| Contact Finish Thickness | 100µin (2.54µm) |
| Mated Stacking Heights | 3mm |
| Height Above Board | 0.094" (2.40mm) |
| Other Names | A118068CT |
| 1775014-7 | 2-1775014-4 | 1775014-2 | 5-1775014-4 | 4-1775014-0 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 0.8 btb FS 3H plug M/T 30p | 0.8 btb FS 3H plug 24p | 0.8 btb FS 3H plug G/F 24p | 0.8 btb FS 3H plug 12p plt-C | 0.8 btb FS 3H plug 40p |
| Standard Package | 1 | 1 | 15,000 | 15,000 | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging |
Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts | Plug, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions |
30 | 24 | 24 | 12 | 40 |
| 节距 Pitch |
0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou |
| Features | Board Guide, Solder Retenti | Board Guide, Solder Retenti | Board Guide, Solder Retenti | Board Guide, Solder Retenti | Board Guide, Solder Retenti |
| Contact Finish | Ti | Ti | Gold | Ti | Ti |
| Contact Finish Thickness | 100µin (2.54µm) | 100µin (2.54µm) | Flash | 100µin (2.54µm) | 100µin (2.54µm) |
| Mated Stacking Heights | 3mm | 3mm | 3mm | 3mm | 3mm |
| Height Above Board | 0.094" (2.40mm) | 0.094" (2.40mm) | 0.094" (2.40mm) | 0.094" (2.40mm) | 0.094" (2.40mm) |
| Other Names | A118068CT | A118107CT | A118067TR | A118157TR | A118153CT |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved