conn recept 10pos .050 W/latch
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 487545 | |
| Product Photos | |
| 487545-7 | |
| Other Related Documents | |
| Typical Applicati | |
| RoHS Informati | |
| 487545-7 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 487545-7.pdf | |
| Standard Package | 1,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Housings |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Flat Flex Type | FFC |
| Connector Type | Housing for Female Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 10 |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| 节距 Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.05-0.08mm |
| Locking Feature | Latch Lock |
| 电压额定值 Voltage Rating | 100V |
| 外壳材料 Housing Material | Polyeste |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| 电流额定值 Current Rating | 1.5A |
| Housing Col | Black |
| Note | Contacts Not Provided |
| Mating Products | A31852-ND - CONN HEADER 10POS .050" R/A 30AU104178-6-ND - CONN HEADER .050 10POS VERT T/HA0107-ND - CONN HEADER RT/A .050 10POS 30AUA114687-ND - CONN HEADER 10POS .050 VERT GOLD |
| Associated Produc | A108792CT-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA108792TR-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA101782CT-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA101782TR-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLD |
| Other Names | 4875457 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved