
conn rcpt 24pos.050 dual W/latch
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 487937 | |
| Product Photos | |
| 2-487937-4 | |
| Other Related Documents | |
| 1-487545-0 | |
| Product Training Modules | |
| AMPMODU System 50 Connectors | |
| RoHS Informati | |
| 2-487937-4 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Featured Produc | |
| AMPMODU Connectors | |
| 3D Model | |
| 2-487937-4.pdf | |
| Standard Package | 500 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Housings |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Flat Flex Type | FFC |
| Connector Type | Housing for Female Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 24 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| 节距 Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.05-0.08mm |
| Locking Feature | Latch Lock |
| 电压额定值 Voltage Rating | 100V |
| 外壳材料 Housing Material | Polyeste |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| 电流额定值 Current Rating | 1.5A |
| Housing Col | Black |
| Note | Contacts Not Provided |
| Mating Products | A108808CT-ND - CONN HEADER 24POS DL SMD GOLDA108808TR-ND - CONN HEADER 24POS DL SMD GOLD6-104666-0-ND - CONN HEADER 24POS DUAL T/H GOLDA105052-ND - CONN HEADER VERT .050 24POS AU5-147377-9-ND - CONN HEADER 24POS DUAL SMD GOLDA33556-ND - CONN HEADER VERT .050 24POS 30AUA33551-ND - CONN HEADER 24POS .050" R/A GOLDA24196-ND - CONN HEADER R/A .050 24POS 30AUA111705-ND - CONN HEADER 24 POS STR .050 SMTA3210-ND - CONN HEADER VERT .050 20POS AU |
| Associated Produc | A108792CT-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA108792TR-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA105464CT-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA101782CT-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA101782TR-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLDA105464TR-ND - CONN RECEPT .050 CRIMP LONG GOLD |
| Other Names | 24879374 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved