
conn rcpt 40pos 0.5mm smd
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| IL-312-AxxS-VF-A1 Drawing | |
| Catalog Drawings | |
| IL-312 AS End | |
| IL-312 AS T | |
| PCN Obsolescence/ EOL | |
| Multiple devices Apr/2013 | |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| 位置数量 Number of Positions | 40 |
| 节距 Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mou |
| Features | Board Guide, Solder Retenti |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 2.5mm, 3mm |
| Height Above Board | 0.085" (2.16mm) |
| Mating Products | IL-312-40P-VF30-A1-E3500-ND - CONN HEADER PIN 40POS 0.5MM SMD670-1734-ND - CONN HEADER 40POS 0.5MM SMDIL-312-40P-VF30-A1-ND - CONN HEADER 40POS 0.5MM SMD670-1881-ND - CONN HEADER 40POS 0.5MM SMD670-1882-ND - CONN HEADER 40POS 0.5MM SMD |
| Other Names | 670-1900IL-312-A40SB-VF-A1-NDIL312A40SBVFA1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved