50 50sr R/A rcpt assy,redesign
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 787266 | |
| RoHS Informati | |
| 787266-5 Statement of Compliance | |
| Standard Package | 560 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | D-Type |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 50 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Panel Mou |
| Through Hole, Right Angle | |
| Flange Feature | Housing/Shell (4-40) |
| Latchblocks, Rails | |
| Terminati | Solde |
| Features | Board Lock, Shielded |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 30V |
| 电流额定值 Current Rating | 1A |
| 外壳材料 Housing Material | Thermoplastic |
| Col | Black |
| Mating Products | A33483-ND - CONN 50POS .050 CHAMPPLUG SCHCVRA33480-ND - 50 50SR CABLE CONN KITA31794-ND - CONN PLUG 50POS .050 IDC W/COVA31785-ND - CONN PLUG 50POS .050SR 3PC GRAY |
| Other Names | 787266-5-NDA23735 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved