conn D-sub recpt R/A 9pos pcb AU
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5747020 | |
| AMPLIMITE Catalog | |
| Product Photos | |
| 5747020-2 | |
| RoHS Informati | |
| 5747020-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5747020-2.pdf | |
| Standard Package | 560 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 9 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 1 (DE, E) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Mating Side |
| Female Screwlock (4-40) | |
| Terminati | Solde |
| Features | Mounting Brackets |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 125V |
| 电流额定值 Current Rating | 6A |
| 外壳材料 Housing Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Col | Black |
| Mating Products | AML09B-ND - CONN D-SUB PLUG 9POS GOLD |
| Other Names | A34001 |
| 5747020-2 | |
|---|---|
| 描述 | conn D-sub recpt R/A 9pos pcb AU |
| Standard Package | 560 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Tray |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions |
9 |
| 排数 Number of Rows |
2 |
| Shell Size, Connector Layou | 1 (DE, E) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Mating Side |
| Terminati | Solde |
| Features | Mounting Brackets |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
125V |
| 电流额定值 Current Rating |
6A |
| 外壳材料 Housing Material |
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Col | Black |
| Mating Products | AML09B-ND - CONN D-SUB PLUG 9POS GOLD |
| Other Names | A34001 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved