conn D-sub plug 25pos AU flash
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 748050 Drawing | |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions | 25 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 3 (DB, B) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Flange Feature | Cable Side |
| Male Jackscrew (4-40) | |
| Terminati | Solder Cu |
| Features | Backshell, Grounding Indents, Shielded |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 250V |
| 电流额定值 Current Rating | 3A |
| Col | Black |
| Other Names | A23516 |
| 748050-1 | |
|---|---|
| 描述 | conn D-sub plug 25pos AU flash |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Bulk |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions |
25 |
| 排数 Number of Rows |
2 |
| Shell Size, Connector Layou | 3 (DB, B) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Flange Feature | Cable Side |
| Terminati | Solder Cu |
| Features | Backshell, Grounding Indents, Shielded |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
250V |
| 电流额定值 Current Rating |
3A |
| Col | Black |
| Other Names | A23516 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved