conn D-sub rcpt R/A 15pos pcb AU
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 747460 | |
| RoHS Informati | |
| 747460-1 Statement of Compliance | |
| 3D Model | |
| 747460-1.pdf | |
| Standard Package | 448 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 15 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 2 (DA, A) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 125V |
| 电流额定值 Current Rating | 6A |
| Col | Black |
| Mating Products | AMV15B-ND - CONN DSUB PLUG 15 POS IDC GOLDAMS15B-ND - CONN D-SUB PLUG 15POS GOLDA31939-ND - CONN D-SUB PLUG 15P 22-26AWG AU |
| Other Names | A23361 |
| 747460-1 | 747460-2 | 747460-3 | 747460-5 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn D-sub rcpt R/A 15pos pcb AU | conn D-sub rcpt R/A 15pos pcb AU | conn D-sub rcpt R/A 15pos pcb AU | conn D-sub rcpt R/A 15pos AU T/H |
| Standard Package | 448 | 112 | 112 | 112 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Tray | Tray | Tray | Tray |
| Connector Style | D-Sub | D-Sub | D-Sub | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets | Receptacle, Female Sockets | Receptacle, Female Sockets | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions |
15 | 15 | 15 | 15 |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 2 (DA, A) | 2 (DA, A) | 2 (DA, A) | 2 (DA, A) |
| Contact Type | Signal | Signal | Signal | Signal |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (4-40) | Mating Side |
| Terminati | Solde | Solde | Solde | Solde |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash | 30µin (0.76µm) | Flash | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
125V | 125V | 125V | 125V |
| 电流额定值 Current Rating |
6A | 6A | 6A | 6A |
| Col | Black | Black | Black | Black |
| Other Names | A23361 | A23362 | A23371 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved