conn D-sub rcpt str 25pos pcb AU
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5745078 | |
| Product Photos | |
| 5745078-3 | |
| Product Training Modules | |
| AMPLIMITE D-Sub Connectors | |
| RoHS Informati | |
| 5745078-3 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Catalog Drawings | |
| HD-20 Series Straigh | |
| Featured Produc | |
| AMPLIMITE D-Subminiature Connectors | |
| 3D Model | |
| 5745078-3.pdf | |
| Standard Package | 1,260 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 25 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 3 (DB, B) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole |
| Flange Feature | Mating Side |
| Female Screwlock (4-40) | |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 125V |
| 电流额定值 Current Rating | 6A |
| 外壳材料 Housing Material | Polyeste |
| Col | Black |
| Dynamic Catalog | AMPLIMITE HD-20 Series |
| Mating Products | 745211-8-ND - CONN D-SUB PLUG 25POS 26-22AWGAMV25B-ND - CONN DSUB PLUG 25POS IDC GOLD |
| Other Names | 57450783A34032 |
| 5745078-3 | 5745078-4 | 5745078-5 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | conn D-sub rcpt str 25pos pcb AU | conn D-sub rcpt str 25pos pcb AU | conn D-sub rcpt str 25pos pcb AU |
| Standard Package | 1,260 | 10 | 10 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Tube | Tube | Tube |
| Connector Style | D-Sub | D-Sub | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets | Receptacle, Female Sockets | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions |
25 | 25 | 25 |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 3 (DB, B) | 3 (DB, B) | 3 (DB, B) |
| Contact Type | Signal | Signal | Signal |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Flange Feature | Mating Side | Mating Side | Mating Side |
| Terminati | Solde | Solde | Solde |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash | 30µin (0.76µm) | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
125V | 125V | 125V |
| 电流额定值 Current Rating |
6A | 6A | 6A |
| 外壳材料 Housing Material |
Polyeste | Polyeste | Polyeste |
| Col | Black | Black | Black |
| Dynamic Catalog | AMPLIMITE HD-20 Series | AMPLIMITE HD-20 Series | AMPLIMITE HD-20 Series |
| Mating Products | 745211-8-ND - CONN D-SUB PLUG 25POS 26-22AWGAMV25B-ND - CONN DSUB PLUG 25POS IDC GOLD | AMV25B-ND - CONN DSUB PLUG 25POS IDC GOLDAMS25B-ND - CONN D-SUB PLUG 25POS GOLDA31941-ND - CONN D-SUB PLUG 25P 22-26AWG AU | 745211-8-ND - CONN D-SUB PLUG 25POS 26-22AWGAMV25B-ND - CONN DSUB PLUG 25POS IDC GOLD |
| Other Names | 57450783A34032 | 57450784A34030 | 57450785A34033 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved