conn D-sub rcpt str 25pos pcb AU
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 747708 | |
| Product Photos | |
| 2-5747708-0 | |
| 3D Model | |
| 2-747708-0.pdf | |
| Standard Package | 630 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 25 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 3 (DB, B) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole |
| Flange Feature | Housing/Shell (4-40) |
| Terminati | Solde |
| Features | Board Lock |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 125V |
| 电流额定值 Current Rating | 6A |
| 外壳材料 Housing Material | Thermoplastic |
| Col | Black |
| Mating Products | 749810-9-ND - CONN D-SUB PLUG 25POS IDC METALAML25B-ND - CONN D-SUB PLUG 25POS GOLD |
| Other Names | A23201 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved