conn HD D-sub female 15pos sldr
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| A-HDFxxxLL-TL-B-R Drawing | |
| Product Photos | |
| A-HDF15LL-TL-B-R | |
| Standard Package | 50 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Tray |
| Connector Style | D-Sub, High Density |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 15 |
| 排数 Number of Rows | 3 |
| Shell Size, Connector Layou | 1 (DE, E) High Density |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Flange Feature | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Terminati | Solder Cu |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 250V |
| 电流额定值 Current Rating | 3A |
| 外壳材料 Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Col | Black |
| Dynamic Catalog | A-HDx Series |
| Mating Products | AE11036-ND - CONN HD D-SUB 15POS R/A W/INSERTAE11038-ND - CONN HD D-SUB MALE 15POS VERTAE11037-ND - CONN HD D-SUB MALE 15POS SLDR |
| Associated Produc | AE11009-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS BLK PLASTICAE11007-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS MET-PLASTICAE11010-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS PLASTICAE11008-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS METAL |
| Other Names | A-HDF15LL-TL-B-RA-HDF15LL-TL-B-R-NDAE11025 |
| A-HDF-15-LL/Z | A-HDS-26-LL/Z | A-HDS-15-LL/Z | A-HDF-26-LL/Z | A-HDS-44-LL/Z | A-HDF-62-LL/Z | A-HDS62LL-TL-B-R | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn HD D-sub female 15pos sldr | conn HD D-sub male 26pos sldr | conn HD D-sub male 15pos sldr | conn HD D-sub female 26pos sldr | conn HD D-sub male 44pos sldr | conn HD D-sub female 62pos sldr | conn HD D-sub male 62pos sldr |
| Standard Package | 50 | 50 | 50 | 50 | 40 | 40 | 40 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Tray | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Connector Style | D-Sub, High Density | D-Sub, High Density | D-Sub, High Density | D-Sub, High Density | D-Sub, High Density | D-Sub, High Density | D-Sub, High Density |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets | Plug, Male Pins | Plug, Male Pins | Receptacle, Female Sockets | Plug, Male Pins | Receptacle, Female Sockets | Plug, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions |
15 | 26 | 15 | 26 | 44 | 62 | 62 |
| 排数 Number of Rows |
3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Shell Size, Connector Layou | 1 (DE, E) High Density | 2 (DA, A) High Density | 1 (DE, E) High Density | 2 (DA, A) High Density | 3 (DB, B) High Density | 4 (DC, C) High Density | 4 (DC, C) High Density |
| Contact Type | Signal | Signal | Signal | Signal | Signal | Signal | Signal |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) |
| Flange Feature | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Terminati | Solder Cu | Solder Cu | Solder Cu | Solder Cu | Solder Cu | Solder Cu | Solder Cu |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
250V | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| 电流额定值 Current Rating |
3A | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| 外壳材料 Housing Material |
Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Col | Black | Black | Black | Black | Black | Black | Black |
| Dynamic Catalog | A-HDx Series | A-HDx Series | A-HDx Series | A-HDx Series | A-HDx Series | A-HDx Series | A-HDx Series |
| Mating Products | AE11036-ND - CONN HD D-SUB 15POS R/A W/INSERTAE11038-ND - CONN HD D-SUB MALE 15POS VERTAE11037-ND - CONN HD D-SUB MALE 15POS SLDR | AE11027-ND - CONN HD D-SUB 26POS R/A W/INSERTAE11029-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 26POS VERTAE11028-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 26POS SLDR | AE11024-ND - CONN HD D-SUB 15POS R/A W/INSERTAE11026-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 15POS VERTAE11025-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 15POS SLDR | AE11039-ND - CONN HD D-SUB 26POS R/A W/INSERTAE11041-ND - CONN HD D-SUB MALE 26POS VERTAE11040-ND - CONN HD D-SUB MALE 26POS SLDR | AE11030-ND - CONN HD D-SUB 44POS R/A W/INSERTAE11032-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 44POS VERTAE11031-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 44POS SLDR | AE11045-ND - CONN HD D-SUB 62POS R/A W/INSERTAE11047-ND - CONN HD D-SUB MALE 62POS VERTAE11046-ND - CONN HD D-SUB MALE 62POS SLDR | AE11033-ND - CONN HD D-SUB 62POS R/A W/INSERTAE11035-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 62POS VERTAE11034-ND - CONN HD D-SUB FEMALE 62POS SLDR |
| Associated Produc | AE11009-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS BLK PLASTICAE11007-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS MET-PLASTICAE11010-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS PLASTICAE11008-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS METAL | AE11014-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS BLK PLASTCAE11013-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS METALAE11012-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS MET-PLASTAE11015-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS PLASTICAE10155-ND - CONN HOOD DSUB IP67 15POS/26POS | AE11009-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS BLK PLASTICAE11007-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS MET-PLASTICAE11010-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS PLASTICAE11008-ND - CONN HOOD D-SUB 9POS METAL | AE11014-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS BLK PLASTCAE11013-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS METALAE11012-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS MET-PLASTAE11015-ND - CONN HOOD D-SUB 15POS PLASTICAE10155-ND - CONN HOOD DSUB IP67 15POS/26POS | AE11019-ND - CONN HOOD D-SUB 25POS BLK PLASTCAE11018-ND - CONN HOOD D-SUB 25POS METALAE11017-ND - CONN HOOD D-SUB 25POS MET-PLASTAE11020-ND - CONN HOOD D-SUB 25POS PLASTICAE10156-ND - CONN HOOD DSUB IP67 25POS/44POS | AE11023-ND - CONN HOOD D-SUB 37POS BLK PLASTCAE11022-ND - CONN HOOD D-SUB 37POS METAL | AE11023-ND - CONN HOOD D-SUB 37POS BLK PLASTCAE11022-ND - CONN HOOD D-SUB 37POS METAL |
| Other Names | A-HDF15LL-TL-B-RA-HDF15LL-TL-B-R-NDAE11025 | A-HDS26LL-TL-B-RA-HDS26LL-TL-B-R-NDAE11040 | A-HDS15LL-TL-B-RA-HDS15LL-TL-B-R-NDAE11037 | A-HDF26LL-TL-B-RA-HDF26LL-TL-B-R-NDAE11028 | A-HDS44LL-TL-B-RA-HDS44LL-TL-B-R-NDAE11043 | A-HDF62LL-TL-B-RA-HDF62LL-TL-B-R-NDAE11034 | A-HDS62LL-TL-B-R-NDAE11046 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved