conn D-sub plug str 9pos pcb AU
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5747871 | |
| Product Photos | |
| 1-5747871-6 | |
| Product Training Modules | |
| AMPLIMITE D-Sub Connectors | |
| RoHS Informati | |
| 1-5747871-6 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Catalog Drawings | |
| HD-20 Front Metal Side | |
| Featured Produc | |
| AMPLIMITE D-Subminiature Connectors | |
| 3D Model | |
| 1-5747871-6.pdf | |
| Standard Package | 17 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Style | D-Sub |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions | 9 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 1 (DE, E) |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Through Hole |
| Flange Feature | Mating Side |
| Female Screwlock (4-40) | |
| Terminati | Solde |
| Features | Grounding Indents |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 125V |
| 电流额定值 Current Rating | 6A |
| 外壳材料 Housing Material | Thermoplastic |
| Col | Black |
| Dynamic Catalog | AMPLIMITE HD-20 Series |
| Mating Products | 5746861-4-ND - CONN RECEPT 9 POS GOLD IDCAFL09B-ND - CONN D-SUB RECEPT 9POS 30 GOLD |
| Other Names | 157478716A34092 |
| 1-5747871-6 | 1-5747871-4 | 1-5747871-3 | 5747871-4 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn D-sub plug str 9pos pcb AU | conn D-sub plug str 9pos gold | conn D-sub plug str 9pos pcb AU | conn D-sub plug vert 9pos |
| Standard Package | 17 | 17 | 17 | 17 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors | D-Sub Connectors |
| 系列 Packaging |
Tube | Tube | Tube | Tube |
| Connector Style | D-Sub | D-Sub | D-Sub | D-Sub |
| Connector Type | Plug, Male Pins | Plug, Male Pins | Plug, Male Pins | Plug, Male Pins |
| 位置数量 Number of Positions |
9 | 9 | 9 | 9 |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 |
| Shell Size, Connector Layou | 1 (DE, E) | 1 (DE, E) | 1 (DE, E) | 1 (DE, E) |
| Contact Type | Signal | Signal | Signal | Signal |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Flange Feature | Mating Side | Mating Side | Mating Side | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Terminati | Solde | Solde | Solde | Solde |
| Features | Grounding Indents | Grounding Indents | Grounding Indents | Grounding Indents |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash | Flash | Flash | Flash |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
125V | 125V | 125V | 125V |
| 电流额定值 Current Rating |
6A | 6A | 6A | 6A |
| 外壳材料 Housing Material |
Thermoplastic | Thermoplastic | Thermoplastic | Thermoplastic |
| Col | Black | Black | Black | Black |
| Dynamic Catalog | AMPLIMITE HD-20 Series | AMPLIMITE HD-20 Series | AMPLIMITE HD-20 Series | AMPLIMITE HD-20 Series |
| Mating Products | 5746861-4-ND - CONN RECEPT 9 POS GOLD IDCAFL09B-ND - CONN D-SUB RECEPT 9POS 30 GOLD | 5746861-4-ND - CONN RECEPT 9 POS GOLD IDCAFL09B-ND - CONN D-SUB RECEPT 9POS 30 GOLD | 5746861-4-ND - CONN RECEPT 9 POS GOLD IDCAFL09B-ND - CONN D-SUB RECEPT 9POS 30 GOLD | A106458-ND - CONN D-SUB RCPT 9POS CRIMP SNAPA102040-ND - CONN D-SUB RCPT 9POS SLD CUP AUA32510-ND - CONN D-SUB RCPT 9POS SLD CUP AUA31975-ND - CONN D-SUB RECEPT 9P 22-26AWG AUA31974-ND - CONN D-SUB RECEPT 9P 20-22AWG AUA31973-ND - CONN D-SUB RECEPT 9P 26-30AWG AUA31931-ND - CONN D-SUB RCPT 9POS 22-26AWG AU |
| Other Names | 157478716A34092 | 157478714A32057 | 157478713A34089 | 57478714A35178 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved