conn bnc jack R/A 50 ohm pcb
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5226990 Drawing | |
| Product Photos | |
| (5)226990-6 | |
| RoHS Informati | |
| 5226990-6 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Catalog Drawings | |
| Connector Jack Right Angle | |
| Standard Package | 35 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Coaxial Connectors (RF) |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | BNC |
| Connector Type | Jack, Female Socke |
| Contact Terminati | Solde |
| Shield Terminati | Solde |
| Impedance | 50 Ohm |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead |
| Through Hole, Right Angle | |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Frequency - Max | 4GHz |
| Features | Isolated |
| Housing Col | Black |
| 封装 Body Material | Zinc |
| Body Finish | Nickel |
| Center Contact Material | Phosphor Bronze |
| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polymethylpentene (PMP) |
| 电压额定值 Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dynamic Catalog | BNC Connectors |
| Associated Produc | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA33796-ND - CONN LOCKWASHER FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD |
| Other Names | 52269906A32255 |
| 5226990-6 | 5226990-3 | 5226990-1 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | conn bnc jack R/A 50 ohm pcb | conn bnc jack R/A 50 ohm pcb | conn bnc jack R/A 50 ohm pcb |
| Standard Package | 35 | 35 | 35 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Coaxial Connectors (RF) | Coaxial Connectors (RF) | Coaxial Connectors (RF) |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk |
| Connector Style | BNC | BNC | BNC |
| Connector Type | Jack, Female Socke | Jack, Female Socke | Jack, Female Socke |
| Contact Terminati | Solde | Solde | Solde |
| Shield Terminati | Solde | Solde | Solde |
| Impedance | 50 Ohm | 50 Ohm | 50 Ohm |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead | Panel Mount, Bulkhead | Panel Mount, Bulkhead |
| Fastening Type | Bayonet Lock | Bayonet Lock | Bayonet Lock |
| Frequency - Max | 4GHz | 4GHz | 4GHz |
| Features | Isolated | Isolated | Isolated |
| Housing Col | Black | Natural | Natural |
| 封装 Body Material |
Zinc | Zinc | Zinc |
| Body Finish | Nickel | Nickel | Nickel |
| Center Contact Material | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze |
| Center Contact Plating | Gold | Gold | Ti |
| Dielectric Material | Polymethylpentene (PMP) | Polymethylpentene (PMP) | Polymethylpentene (PMP) |
| 电压额定值 Voltage Rating |
500V | 500V | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Dynamic Catalog | BNC Connectors | BNC Connectors | BNC Connectors |
| Associated Produc | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA33796-ND - CONN LOCKWASHER FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA33796-ND - CONN LOCKWASHER FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA33796-ND - CONN LOCKWASHER FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD |
| Other Names | 52269906A32255 | 52269903A32254 | 52269901A32253 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved