conn bnc jack str 50 ohm crimp
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5228980 | |
| RoHS Informati | |
| 5228980-6 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5228980-6.pdf | |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Coaxial Connectors (RF) |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | BNC |
| Connector Type | Jack, Female Socke |
| Contact Terminati | Crim |
| Shield Terminati | Crim |
| Impedance | 50 Ohm |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nu |
| Cable Grou | RG-59, 59A, 59B, 62, 62A, 62B |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Frequency - Max | 4GHz |
| Housing Col | Silve |
| Body Finish | Nickel |
| Center Contact Material | Beryllium Coppe |
| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| 电压额定值 Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Associated Produc | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD |
| 5228980-6 | 5228980-5 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn bnc jack str 50 ohm crimp | conn bnc jack str 50 ohm crimp |
| Standard Package | 100 | 1,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Coaxial Connectors (RF) | Coaxial Connectors (RF) |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk |
| Connector Style | BNC | BNC |
| Connector Type | Jack, Female Socke | Jack, Female Socke |
| Contact Terminati | Crim | Crim |
| Shield Terminati | Crim | Crim |
| Impedance | 50 Ohm | 50 Ohm |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nu | Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nu |
| Cable Grou | RG-59, 59A, 59B, 62, 62A, 62B | RG-58, 58A, 58B, 58C, 141, 141A |
| Fastening Type | Bayonet Lock | Bayonet Lock |
| Frequency - Max | 4GHz | 4GHz |
| Housing Col | Silve | Silve |
| Body Finish | Nickel | Nickel |
| Center Contact Material | Beryllium Coppe | Beryllium Coppe |
| Center Contact Plating | Gold | Gold |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) | Polypropylene (PP) |
| 电压额定值 Voltage Rating |
500V | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Associated Produc | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD | A97567-ND - CONN LOCKWSH FOR BNC & TNC CONNA97566-ND - CONN HEX NUT FOR BNC & TNC CONN1-1337524-0-ND - CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKSA24479-ND - CONN BUSHING FOR BNC & TNC BLKHD |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved