phototransistors photodiode
| 参数名称 | 属性值 |
| Manufacture | Osram Opto Semiconduc |
| 产品种类 Product Category | Phototransistors |
| RoHS | Yes |
| Maximum Power Dissipati | 220 mW |
| Maximum On-State Collector Curre | 50 mA |
| Maximum Dark Curre | 100 nA |
| 封装 / 箱体 Package / Case | TO-18 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max | 50 V |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Maximum Collector Curre | 50 mA |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Produc | Phototransistors |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 1000 |
| 类型 Type | Chi |
| Wavelength | 880 nm |
| BPX 38 | BPX 38-3 | BPX 43-3/4 | BPX 38-2/3 | BPX 43-4 | BPY 62-4 | BPX 38-4 | BPX 43-4/5 | BPX 43-5 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode | phototransistors photodiode |
| Manufacture | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc | Osram Opto Semiconduc |
| 产品种类 Product Category |
Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors |
| RoHS | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Maximum Power Dissipati | 220 mW | 220 mW | 220 mW | 220 mW | 220 mW | 200 mW | 220 mW | 220 mW | 220 mW |
| Maximum On-State Collector Curre | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 100 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Maximum Dark Curre | 100 nA | 100 nA | 100 nA | 100 nA | 100 nA | 50 nA | 100 nA | 100 nA | 100 nA |
| 封装 / 箱体 Package / Case |
TO-18 | TO-18 | TO-18 | TO-18 | TO-18 | TO-18 | TO-18 | TO-18 | TO-18 |
| Maximum Collector Curre | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 100 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature |
+ 125 C | + 125 C | + 125 C | + 125 C | + 125 C | + 125 C | + 125 C | + 125 C | + 125 C |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature |
- 40 C | - 40 C | - 40 C | - 40 C | - 40 C | - 40 C | - 40 C | - 40 C | - 40 C |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity |
1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 |
| 类型 Type |
Chi | Chi | Chi | Chi | Chi | Chi | Chi | Chi | Chi |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max | 50 V | - | 50 V | 50 V | 50 V | 35 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage | 50 V | - | 50 V | 50 V | 50 V | 35 V | 50 V | - | 50 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage | 200 mV | - | 240 mV | 200 mV | 240 mV | 160 mV | 200 mV | 240 mV | 260 mV |
| Produc | Phototransistors | - | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors | Phototransistors |
| Wavelength | 880 nm | - | 880 nm | 880 nm | 880 nm | 830 nm | 880 nm | 950 nm | 880 nm |
| Fall Time | - | 12 us | 13 us, 15 us | 9 us, 12 us | 15 us | 9 us | 15 us | 15 us, 18 us | 18 us |
| Rise Time | - | 12 us | 13 us, 15 us | 9 us, 12 us | 15 us | 9 us | 15 us | 15 us, 18 us | 18 us |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved