motor brushed DC 8.2W 12v
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 827300xx | |
| Other Related Documents | |
| Declaration of Conformity | |
| Standard Package | 1 |
| Category | Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules |
| Family | Motors - AC, DC |
| 类型 Type | Brushed DC |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| RPM | 3265 RPM |
| Diameter - Body | 1.41" (35.80mm) |
| Diameter - Shaf | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Hole Spacing | 0.984" (25.00mm) |
| 端接类型 Termination Style | Solder Tab |
| Torque - Running (oz-in / mNm) | 2.83 / 20 |
| Torque - Starting (oz-in / mNm) | 9.49 / 67 |
| Gear Reduction Rati | None |
| Power (Watts) | 8.2W |
| Weigh | 0.32 lb (145.15g) |

| 82730001 | 82730003 | 82730002 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | motor brushed DC 8.2W 12v | motor brushed DC emc 8.2W 12v | motor brush DC 7.7W 24v 3100rpm |
| Standard Package | 1 | 1 | - |
| Category | Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules | Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules | - |
| Family | Motors - AC, DC | Motors - AC, DC | - |
| 类型 Type |
Brushed DC | Brushed DC | - |
| Voltage - Rated | 12VDC | 12VDC | - |
| RPM | 3265 RPM | 3265 RPM | - |
| Diameter - Body | 1.41" (35.80mm) | 1.41" (35.80mm) | - |
| Diameter - Shaf | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | - |
| Length - Shaft and Bearing | 0.591" (15.00mm) | 0.591" (15.00mm) | - |
| Mounting Hole Spacing | 0.984" (25.00mm) | 0.984" (25.00mm) | - |
| 端接类型 Termination Style |
Solder Tab | Wire Leads | - |
| Torque - Running (oz-in / mNm) | 2.83 / 20 | 2.83 / 20 | - |
| Torque - Starting (oz-in / mNm) | 9.49 / 67 | 9.49 / 67 | - |
| Gear Reduction Rati | None | None | - |
| Power (Watts) | 8.2W | 8.2W | - |
| Weigh | 0.32 lb (145.15g) | 0.32 lb (145.15g) | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved