conn hdr 5pos 5.00mm kinked pin
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 787446 | |
| Product Photos | |
| (5)787446-1 | |
| Standard Package | 120 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Blade Type Power Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | Battery |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| 位置数量 Number of Positions | 5 |
| 节距 Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| Terminati | Kinked Pi |
| Features | Keyless |
| Col | Black |
| Fastening Type | Push-Pull |
| 触点材料 Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Nickel |
| Contact Finish Thickness | 74.8µin (1.90µm) |
| 电压额定值 Voltage Rating | 50V |
| 电流额定值 Current Rating | 7A |
| Material - Insulati | Polyphthalamide (PPA) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Other Names | 7874461 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved