conn header 110pos type B vert
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5352132 | |
| RoHS Informati | |
| 5352132-1 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5352132-1.pdf | |
| Standard Package | 165 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Hard Metric, Standard |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | B 22 |
| 位置数量 Number of Positions | 110 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 Number of Rows | 5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Press-Fi |
| Connector Usage | Backplane |
| Contact Finish | Gold |
| 电流额定值 Current Rating | 1.5A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mating Products | 5352152-4-ND - CONN RECEPT 110POS TYPE B R/AA31553-ND - CONN 2MM HM RCPT 110POS R/A GOLD |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved