conn plug 2pos IN-line sldr
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| P-30xH-CCTL | |
| Standard Package | 500 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Blade Type Power Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Type | Plug, Jones |
| 位置数量 Number of Positions | 2 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| Terminati | Solder Eyelet(s) |
| Features | Hood, Cable Clam |
| Col | Black |
| Fastening Type | Latch Lock |
| 触点材料 Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Ti |
| 电压额定值 Voltage Rating | 250V |
| 电流额定值 Current Rating | 10A |
| Material - Insulati | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Operating Temperature | 105°C |
| Mating Products | S-302H-CCTK-ND - CONN SOCKET 2POS IN-LINE SLDR |
| Other Names | 7030102003P302HCCTLP302HCCTL-ND |
| P-302H-CCTL | P-304H-CCTL | P-303H-CCTL | P-306H-CCTL | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn plug 2pos IN-line sldr | conn plug 4pos IN-line sldr | conn plug 3pos IN-line sldr | CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR |
| Standard Package | 500 | 500 | 500 | - |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | - |
| Family | Blade Type Power Connectors | Blade Type Power Connectors | Blade Type Power Connectors | - |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk | - |
| Connector Type | Plug, Jones | Plug, Jones | Plug, Jones | - |
| 位置数量 Number of Positions |
2 | 4 | 3 | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | - |
| 排数 Number of Rows |
1 | 2 | 1 | - |
| Terminati | Solder Eyelet(s) | Solder Eyelet(s) | Solder Eyelet(s) | - |
| Features | Hood, Cable Clam | Hood, Cable Clam | Hood, Cable Clam | - |
| Col | Black | Black | Black | - |
| Fastening Type | Latch Lock | Latch Lock | Latch Lock | - |
| 触点材料 Contact Material |
Brass | Brass | Brass | - |
| Contact Finish | Ti | Ti | Ti | - |
| 电压额定值 Voltage Rating |
250V | 250V | 250V | - |
| 电流额定值 Current Rating |
10A | 10A | 10A | - |
| Material - Insulati | Phenol Formaldehyde (Phenolic) | Phenol Formaldehyde (Phenolic) | Phenol Formaldehyde (Phenolic) | - |
| Operating Temperature | 105°C | 105°C | 105°C | - |
| Mating Products | S-302H-CCTK-ND - CONN SOCKET 2POS IN-LINE SLDR | S-304H-CCTK-ND - CONN SOCKET 4POS IN-LINE SLDR | S-303-HLAB-ND - CONN SOCKET 3POS IN-LINE SLDRS-303H-CCTK-ND - CONN SOCKET 3POS IN-LINE SLDR | - |
| Other Names | 7030102003P302HCCTLP302HCCTL-ND | 7030104003P304HCCTLP304HCCTL-ND | 7030103003P303HCCTLP303HCCTL-ND | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved