conn 2mm HM rcpt 110pos R/A gold
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5352068 Drawing | |
| Product Photos | |
| MFG_5352068-9 | |
| RoHS Informati | |
| 5352068-9 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5352068-9.pdf | |
| Standard Package | 11 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Hard Metric, Standard |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style | A 22 |
| 位置数量 Number of Positions | 110 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 Number of Rows | 5 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Terminati | Press-Fi |
| Connector Usage | CompactPCI J1/J4 |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| 电流额定值 Current Rating | 1.5A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Upper Shield |
| Dynamic Catalog | Z-Pack Series |
| Mating Products | 5352521-1-ND - CONN HEADER 154POS TYPE A VERT5352495-1-ND - CONN HEADER 154POS TYPE A VERTA101799-ND - CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLD5188399-1-ND - CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLDA97852-ND - CONN HEADER 154POS VERT 2MMA97847-ND - CONN HEADER 154POS VERT 2MM |
| Other Names | 53520689 |
| 5352068-9 | 5352068-4 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn 2mm HM rcpt 110pos R/A gold | conn 2mm HM rcpt 110pos R/A gold |
| Standard Package | 11 | 264 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Hard Metric, Standard | Backplane Connectors - Hard Metric, Standard |
| 系列 Packaging |
Tube | Tube |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style | A 22 | A 22 |
| 位置数量 Number of Positions |
110 | 110 |
| Number of Positions Loaded | All | All |
| 节距 Pitch |
0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 Number of Rows |
5 | 5 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle | Through Hole, Right Angle |
| Terminati | Press-Fi | Press-Fi |
| Connector Usage | CompactPCI J1/J4 | CompactPCI J1/J4 |
| Contact Finish | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| 电流额定值 Current Rating |
1.5A | 1.5A |
| 电压额定值 Voltage Rating |
500V | 500V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| Features | Upper Shield | Upper Shield |
| Mating Products | 5352521-1-ND - CONN HEADER 154POS TYPE A VERT5352495-1-ND - CONN HEADER 154POS TYPE A VERTA101799-ND - CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLD5188399-1-ND - CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLDA97852-ND - CONN HEADER 154POS VERT 2MMA97847-ND - CONN HEADER 154POS VERT 2MM | 5188834-4-ND - CONN 2MM HEADER 154POS VERT GOLD5352521-1-ND - CONN HEADER 154POS TYPE A VERT5352495-1-ND - CONN HEADER 154POS TYPE A VERTA101799-ND - CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLD5188399-1-ND - CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLDA97852-ND - CONN HEADER 154POS VERT 2MMA97847-ND - CONN HEADER 154POS VERT 2MM |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved