conn low pro 28pos .156 solder
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 530666 | |
| RoHS Informati | |
| 8-530666-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 480 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors |
| 系列 Packaging | Tray |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Gende | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | 28 |
| 位置数量 Number of Positions | 56 |
| Card Thickness | 0.055" ~ 0.070" (1.40mm ~ 1.78mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| 节距 Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| 触点材料 Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Col | Gree |
| Material - Insulati | Polyester, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Read Ou | Dual |
| 8-530666-2 | 2-530666-4 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn low pro 28pos .156 solder | conn edge card 15pos dual solder |
| Standard Package | 480 | 600 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors | Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors |
| 系列 Packaging |
Tray | Bulk |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge | Non Specified - Dual Edge |
| Gende | Female | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | 28 | 15 |
| 位置数量 Number of Positions |
56 | 30 |
| Card Thickness | 0.055" ~ 0.070" (1.40mm ~ 1.78mm) | 0.055" ~ 0.070" (1.40mm ~ 1.78mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 |
| 节距 Pitch |
0.156" (3.96mm) | 0.156" (3.96mm) |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole |
| Terminati | Solde | Solde |
| 触点材料 Contact Material |
Phosphor Bronze | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| Col | Gree | Gree |
| Material - Insulati | Polyester, Glass Filled | Polyester, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C |
| Read Ou | Dual | Dual |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved