2.00mm (.079") pitch vhdm? board-to-board daughtercard receptacle, right angle8-row, 3 blade power module, 3 circuits, mating blade length: 10.50mm (.413") blade
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE |
| 主体宽度 | 0.233 inch |
| 主体深度 | 1.301 inch |
| 主体长度 | 0.79 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 触点排列 | S0P3 |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点电阻 | 3 mΩ |
| 触点样式 | BLADE PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 1500VAC V |
| 耐用性 | 200 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | 4.0032 N |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| 装载的行数 | 8 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 30u inch |
| 额定电流(信号) | 10 A |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.11 inch |
| 端子节距 | 2 mm |
| 端接类型 | PRESS FIT |
| 触点总数 | 3 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 |

| 74026-8324 | USPQ-4B03 | 74026-8421 | 74026-8423 | 74026-8234 | 74026-8314 | 74026-8231 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 2.00mm (.079") pitch vhdm? board-to-board daughtercard receptacle, right angle8-row, 3 blade power module, 3 circuits, mating blade length: 10.50mm (.413") blade | Package Information / Reference Pattern Layout Dimensions | 2.00mm (.079") pitch vhdm? board-to-board daughtercard receptacle, right angle8-row, 3 blade power module, 3 circuits, mating blade length: 12.00mm (.472") blade | 2.00mm (.079") pitch vhdm? board-to-board daughtercard receptacle, right angle,8-row, 3 blade power module, 3 circuits, mating blade length: 12.00mm (.472") blade | 2.00mm (.079") pitch vhdm board-to-board daughtercard receptacle, right angle, 8-row, 3 blade power module | 2.00mm (.079") pitch vhdm? board-to-board daughtercard receptacle, right angle8-row, 3 blade power module, 3 circuits, mating blade length: 10.50mm (.413") blade | 2.00mm (.079") pitch vhdm? board-to-board daughtercard receptacle, right angle8-row, 3 blade power module, 3 circuits, mating blade length: 9.00mm (.354") blade |
| 是否无铅 | 不含铅 | - | 不含铅 | 含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | - | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | unknow | - | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - |
| 其他特性 | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE | - | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE | VHDM, STAGGERED CONFIGURATION, SURFACE MOUNT AVAILABLE |
| 主体宽度 | 0.233 inch | - | 0.233 inch | 0.233 inch | 0.233 inch | 0.233 inch | 0.233 inch |
| 主体深度 | 1.301 inch | - | 1.301 inch | 1.301 inch | 1.301 inch | 1.301 inch | 1.301 inch |
| 主体长度 | 0.79 inch | - | 0.79 inch | 0.79 inch | 0.79 inch | 0.79 inch | 0.79 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | - | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | - | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 触点排列 | S0P3 | - | S0P3 | S0P3 | S0P3 | S0P3 | S0P3 |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | MALE | - | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点电阻 | 3 mΩ | - | 3 mΩ | 3 mΩ | 3 mΩ | 3 mΩ | 3 mΩ |
| 触点样式 | BLADE PIN-SKT | - | BLADE PIN-SKT | BLADE PIN-SKT | BLADE PIN-SKT | BLADE PIN-SKT | BLADE PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO |
| 介电耐压 | 1500VAC V | - | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V |
| 耐用性 | 200 Cycles | - | 200 Cycles | 200 Cycles | 200 Cycles | 200 Cycles | 200 Cycles |
| 滤波功能 | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO |
| 最大插入力 | 4.0032 N | - | 4.0032 N | 4.0032 N | 4.0032 N | 4.0032 N | 4.0032 N |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω | - | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | - | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | - | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| MIL 符合性 | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | - | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装选项1 | LOCKING | - | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | - | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | - | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | - | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| 装载的行数 | 8 | - | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 最高工作温度 | 105 °C | - | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | - | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | - | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 30u inch | - | 30u inch | 30u inch | 30u inch | 30u inch | 30u inch |
| 额定电流(信号) | 10 A | - | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.11 inch | - | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch |
| 端子节距 | 2 mm | - | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm |
| 端接类型 | PRESS FIT | - | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT |
| 触点总数 | 3 | - | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | - | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved