CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16V, 22000uF, THROUGH HOLE MOUNT, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| Objectid | 1084316945 |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Samacsys Description | Snap-in Capacitors, 22000?F/16VDC, 22mm dia x 50mm length |
| Samacsys Manufacturer | TDK |
| Samacsys Modified On | 2023-11-02 06:25:22 |
| YTEOL | 6.76 |
| 电容 | 22000 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 直径 | 22 mm |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| 漏电流 | 7.04 mA |
| 长度 | 50 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | Snap-in |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 16 V |
| 纹波电流 | 5510 mA |
| 表面贴装 | NO |
| Delta切线 | 0.5 |
| 端子节距 | 10 mm |
| 端子形状 | SNAP-IN |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved