
Closed Loop I2S Input Amplifier with Power Limiter, PVDDmax of 26.4V 48-HTSSOP -25 to 85
| 参数名称 | 属性值 |
| Brand Name | Texas Instruments |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 包装说明 | HTSSOP, TSSOP48,.3,20 |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 8 weeks |
| 商用集成电路类型 | TONE CONTROL CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G48 |
| JESD-609代码 | e4 |
| 长度 | 12.5 mm |
| 湿度敏感等级 | 3 |
| 标称噪声指数 | 100 dB |
| 信道数量 | 2 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 48 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C |
| 标称输出功率 | 55 W |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | HTSSOP |
| 封装等效代码 | TSSOP48,.3,20 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 电源 | 3.3,4.5/26.4 V |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1.2 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 26.4 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 温度等级 | OTHER |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 0.5 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 6.1 mm |
| TAS5760MDCA | TAS5760MDCAR | TAS5760MDAPR | TAS5760MDAP | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Closed Loop I2S Input Amplifier with Power Limiter, PVDDmax of 26.4V 48-HTSSOP -25 to 85 | Closed Loop I2S Input Amplifier with Power Limiter, PVDDmax of 26.4V 48-HTSSOP -25 to 85 | Closed Loop I2S Input Amplifier with Power Limiter, PVDDmax of 26.4V 32-HTSSOP -25 to 85 | Closed Loop I2S Input Amplifier with Power Limiter, PVDDmax of 26.4V 32-HTSSOP -25 to 85 |
| Brand Name | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| 包装说明 | HTSSOP, TSSOP48,.3,20 | HTSSOP, TSSOP48,.3,20 | HTSSOP, TSSOP32,.3 | HTSSOP, TSSOP32,.3 |
| Reach Compliance Code | compli | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 8 weeks | 6 weeks | 6 weeks | 6 weeks |
| 商用集成电路类型 | TONE CONTROL CIRCUIT | TONE CONTROL CIRCUIT | TONE CONTROL CIRCUIT | TONE CONTROL CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G48 | R-PDSO-G48 | R-PDSO-G32 | R-PDSO-G32 |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 |
| 长度 | 12.5 mm | 12.5 mm | 11 mm | 11 mm |
| 湿度敏感等级 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 标称噪声指数 | 100 dB | 100 dB | 100 dB | 100 dB |
| 信道数量 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 48 | 48 | 32 | 32 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C |
| 标称输出功率 | 55 W | 55 W | 55 W | 55 W |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | HTSSOP | HTSSOP | HTSSOP | HTSSOP |
| 封装等效代码 | TSSOP48,.3,20 | TSSOP48,.3,20 | TSSOP32,.3 | TSSOP32,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 | 260 | 260 | 260 |
| 电源 | 3.3,4.5/26.4 V | 3.3,4.5/26.4 V | 3.3,4.5/26.4 V | 3.3,4.5/26.4 V |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1.2 mm | 1.2 mm | 1.2 mm | 1.2 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 26.4 V | 26.4 V | 26.4 V | 26.4 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES |
| 温度等级 | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子节距 | 0.5 mm | 0.5 mm | 0.65 mm | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.2 mm | 6.2 mm |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved