RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 38V, 1.1J, THROUGH HOLE MOUNT
| 参数名称 | 属性值 |
| Objectid | 1427624130 |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电路直流最大电压 | 38 V |
| 电路RMS最大电压 | 30 V |
| 最大能量吸收容量 | 1.1 J |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | DISK PACKAGE |
| 额定功率耗散 (P) | 0.01 W |
| 电阻器类型 | VARISTOR |
| 表面贴装 | NO |
| 端子位置 | RADIAL |
| 端子形状 | WIRE |
| 工作电压 | 38 V |
| RV05K30W | RV20K20W | RV20K75W | RV05K420W | RV14K175W | RV05K20W | RV10K40W | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 38V, 1.1J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 26V, 23J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 100V, 55J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 560V, 15J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 225V, 70J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 26V, 0.8J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 56V, 8.2J, THROUGH HOLE MOUNT |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknow | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 电路直流最大电压 | 38 V | 26 V | 100 V | 560 V | 225 V | 26 V | 56 V |
| 电路RMS最大电压 | 30 V | 20 V | 75 V | 420 V | 175 V | 20 V | 40 V |
| 最大能量吸收容量 | 1.1 J | 23 J | 55 J | 15 J | 70 J | 0.8 J | 8.2 J |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装形状 | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE |
| 额定功率耗散 (P) | 0.01 W | 0.2 W | 1 W | 0.1 W | 0.6 W | 0.01 W | 0.05 W |
| 电阻器类型 | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子位置 | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| Objectid | 1427624130 | - | - | - | 1427623941 | 1427623994 | 1427624281 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved