Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 160ohm, 250V, 2% +/-Tol, -200,200ppm/Cel,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 845190713 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 构造 | Cylindrical |
| JESD-609代码 | e3 |
| 引线直径 | 0.7 mm |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 200 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装直径 | 3.2 mm |
| 封装长度 | 9 mm |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | Axial |
| 包装方法 | Ammo Pack |
| 额定功率耗散 (P) | 0.5 W |
| 电阻 | 160 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR |
| 系列 | RSF |
| 技术 | METAL OXIDE FILM |
| 温度系数 | -200,200 ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) |
| 容差 | 2% |
| 工作电压 | 250 V |

| PRSF12GA160R | PRSF2FA1R30 | PRSF2FA3K65 | PRSF12FAR499 | PRSF12GA16K0 | PRSF12JA160R | PRSF12JA1K60 | PRSF12GA12R0 | PRSF5FA255K | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 160ohm, 250V, 2% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1.3ohm, 350V, 1% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3650ohm, 350V, 1% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 0.499ohm, 250V, 1% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 16000ohm, 250V, 2% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 160ohm, 250V, 5% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 1600ohm, 250V, 5% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 12ohm, 250V, 2% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 255000ohm, 1000V, 1% +/-Tol, -200,200ppm/Cel, |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 构造 | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 引线直径 | 0.7 mm | 0.75 mm | 0.75 mm | 0.7 mm | 0.7 mm | 0.7 mm | 0.7 mm | 0.7 mm | 0.8 mm |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 200 °C | 235 °C | 235 °C | 200 °C | 200 °C | 200 °C | 200 °C | 200 °C | 235 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装直径 | 3.2 mm | 5.5 mm | 5.5 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm | 8 mm |
| 封装长度 | 9 mm | 15 mm | 15 mm | 9 mm | 9 mm | 9 mm | 9 mm | 9 mm | 24.5 mm |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| 包装方法 | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack | Ammo Pack |
| 额定功率耗散 (P) | 0.5 W | 2 W | 2 W | 0.5 W | 0.5 W | 0.5 W | 0.5 W | 0.5 W | 5 W |
| 电阻 | 160 Ω | 1.3 Ω | 3650 Ω | 0.499 Ω | 16000 Ω | 160 Ω | 1600 Ω | 12 Ω | 255000 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| 系列 | RSF | RSF | RSF | RSF | RSF | RSF | RSF | RSF | RSF |
| 技术 | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM | METAL OXIDE FILM |
| 温度系数 | -200,200 ppm/°C | -200,200 ppm/°C | -200,200 ppm/°C | -200,200 ppm/°C | -200,200 ppm/°C | -200,200 ppm/°C | -200,200 ppm/°C | 200 ppm/°C | 200 ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) |
| 容差 | 2% | 1% | 1% | 1% | 2% | 5% | 5% | 2% | 1% |
| 工作电压 | 250 V | 350 V | 350 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 1000 V |
| Objectid | 845190713 | - | - | 845187348 | 845190715 | 845192039 | 845192063 | 845190693 | 845208257 |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved