Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 7179597357 |
| 包装说明 | SMD, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 老化 | 5 PPM/YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - 3RD OVERTONE |
| 驱动电平 | 10 µW |
| 频率稳定性 | 0.002% |
| 频率容差 | 10 ppm |
| 负载电容 | 32 pF |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 80 MHz |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 物理尺寸 | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) |
| 串联电阻 | 50 Ω |
| 表面贴装 | YES |

| MX8EAFR80M0 | MX8FFJK9M999 | MX8HCGB20M0 | MX8BGFI45M0 | MX8LCAR30M0 | MX8LGAI20M0 | MX8LHGA30M0 | MX8FCAI20M0 | MX8BCKA6M0 | MX8GJKI80M0 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN | SMD, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 老化 | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - 3RD OVERTONE | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - 3RD OVERTONE | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - 3RD OVERTONE |
| 驱动电平 | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW | 10 µW |
| 频率稳定性 | 0.002% | 0.005% | 0.0025% | 0.002% | 0.001% | 0.001% | 0.0025% | 0.001% | 0.01% | 0.01% |
| 频率容差 | 10 ppm | 20 ppm | 15 ppm | 25 ppm | 15 ppm | 25 ppm | 30 ppm | 15 ppm | 15 ppm | 50 ppm |
| 负载电容 | 32 pF | 25 pF | 30 pF | 22 pF | 32 pF | 32 pF | 32 pF | 25 pF | 22 pF | 25 pF |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 80 MHz | 9.999 MHz | 20 MHz | 45 MHz | 30 MHz | 20 MHz | 30 MHz | 20 MHz | 6 MHz | 80 MHz |
| 最高工作温度 | 105 °C | 85 °C | 70 °C | 85 °C | 105 °C | 85 °C | 60 °C | 85 °C | 60 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -30 °C | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -10 °C | -40 °C | -10 °C | -40 °C |
| 物理尺寸 | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) | L8.0XB4.5XH1.5 (mm)/L0.315XB0.177XH0.059 (inch) |
| 串联电阻 | 50 Ω | 70 Ω | 40 Ω | 50 Ω | 40 Ω | 40 Ω | 40 Ω | 40 Ω | 70 Ω | 50 Ω |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved