Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20000ohm, 250V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | KOA Speer |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 构造 | Cylindrical |
| JESD-609代码 | e3 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 155 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装直径 | 2.4 mm |
| 封装长度 | 5.9 mm |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | MELF |
| 包装方法 | Bulk |
| 额定功率耗散 (P) | 0.25 W |
| 电阻 | 20000 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR |
| 系列 | RN41 |
| 技术 | METAL FILM |
| 温度系数 | -25,25 ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 容差 | 0.25% |
| 工作电压 | 250 V |


| RN412ETBK2002C25 | RN412ESTBK68R0B25 | RN413ASTBK2260F50 | RN413ASTBK9763F50 | RN412ESTBK2001C25 | RN412ESTBK2002C25 | RN412ETBK2001C25 | RN412ETBK2000C25 | RN412ESTBK2001B25 | RN412ESTBK2000C25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20000ohm, 250V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 226ohm, 400V, 1% +/-Tol, -50,50ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 976000ohm, 400V, 1% +/-Tol, -50,50ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20000ohm, 200V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 250V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 200ohm, 250V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, | Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 200ohm, 200V, 0.25% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compli | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 构造 | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical | Cylindrical |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装直径 | 2.4 mm | 1.55 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 1.55 mm | 1.55 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 1.55 mm | 1.55 mm |
| 封装长度 | 5.9 mm | 3.5 mm | 5.8 mm | 5.8 mm | 3.5 mm | 3.5 mm | 5.9 mm | 5.9 mm | 3.5 mm | 3.5 mm |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | MELF | MELF | MELF | MELF | MELF | MELF | MELF | MELF | MELF | MELF |
| 包装方法 | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| 额定功率耗散 (P) | 0.25 W | 0.25 W | 1 W | 1 W | 0.25 W | 0.25 W | 0.25 W | 0.25 W | 0.25 W | 0.25 W |
| 电阻 | 20000 Ω | 68 Ω | 226 Ω | 976000 Ω | 2000 Ω | 20000 Ω | 2000 Ω | 200 Ω | 2000 Ω | 200 Ω |
| 电阻器类型 | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| 系列 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 | RN41 |
| 技术 | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM | METAL FILM |
| 温度系数 | -25,25 ppm/°C | -25,25 ppm/°C | -50,50 ppm/°C | -50,50 ppm/°C | -25,25 ppm/°C | -25,25 ppm/°C | -25,25 ppm/°C | -25,25 ppm/°C | -25,25 ppm/°C | -25,25 ppm/°C |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrie | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrie | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 容差 | 0.25% | 0.1% | 1% | 1% | 0.25% | 0.25% | 0.25% | 0.25% | 0.1% | 0.25% |
| 工作电压 | 250 V | 200 V | 400 V | 400 V | 200 V | 200 V | 250 V | 250 V | 200 V | 200 V |
| 厂商名称 | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | - | - |
| ECCN代码 | EAR99 | - | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved