RF SMA Connector, 1 Contact(s), Male, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Plug
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | SAMTEC |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体深度 | 0.63 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 电缆类型 | RG-58 |
| 特性阻抗 | 50 Ω |
| 连接器类型 | RF SMA CONNECTOR |
| 触点性别 | MALE |
| 触点电阻 | 6 mΩ |
| 触点样式 | COAX |
| 介电耐压 | 1400VAC V |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω |
| 制造商序列号 | SMA |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | CABLE |
| 端口数量 | 1 |
| 最大工作频率 | 20 GHz |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 外壳面层 | BRASS |
| 端接类型 | CRIMP |
| 触点总数 | 1 |

| SMA-P-C-H-RA-C10 | SMA-P-C-HF-RA-CA1S | SMA-J-C4-H-ST-BH1 | SMA-J-C4-H-ST-BH2 | SMA-J-C4-H-ST-BR1 | SMA-J-C4-H-ST-BR2 | SMA-J-C4-H-ST-S10 | SMA-J-C4-HF-ST-BH1S | SMA-J-C4-H-ST-B10 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Male, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Plug | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Male, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Plug | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack | RF SMA Connector, 1 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Locking, Jack |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 主体深度 | 0.63 inch | 0.63 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG | PLUG | JACK | JACK | JACK | JACK | JACK | JACK | JACK |
| 电缆类型 | RG-58 | RG-316 | RG-174 | RG-178 | RG-174 | RG-178 | RG-58 | RG-316 | RG-58 |
| 特性阻抗 | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω |
| 连接器类型 | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR | RF SMA CONNECTOR |
| 触点性别 | MALE | MALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点电阻 | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ | 6 mΩ |
| 触点样式 | COAX | COAX | COAX | COAX | COAX | COAX | COAX | COAX | COAX |
| 介电耐压 | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω |
| 制造商序列号 | SMA | SMA | SMA | SMA | SMA | SMA | SMA | SMA | SMA |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE |
| 端口数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最大工作频率 | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz | 20 GHz |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 外壳面层 | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS |
| 端接类型 | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP |
| 触点总数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Objectid | - | - | 315814367 | 315814368 | 315814369 | 315814370 | 315814373 | 315814374 | 315814371 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved