1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PBCY3
1输出 双电压参考, 2.495 V, PBCY3
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | National Semiconductor(TI ) |
| 包装说明 | PLASTIC, TO-92, 3 PIN |
| Reach Compliance Code | _compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | OUTPUT VOLTAGE ADJUSTABLE FROM 2.5 TO 36V WITH TWO EXTERNAL RESISTORS |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
| JESD-30 代码 | O-PBCY-T3 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大输出电流 | 0.1 A |
| 最大输出电压 | 2.55 V |
| 最小输出电压 | 2.44 V |
| 标称输出电压 | 2.495 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | TO-92 |
| 封装等效代码 | SIP3,.1,50 |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | CYLINDRICAL |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 最大供电电流 (Isup) | 1 mA |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BIPOLAR |
| 最大电压温度系数 | 54.509 ppm/°C |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端子位置 | BOTTOM |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 40 |
| 微调/可调输出 | YES |
| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| TL431CLPRE | Rochester Electronics | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495V, PBCY3 |
| LM431CCZ/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.5 V, PBCY3, PLASTIC, TO-92, 3 PIN, Voltage Reference |
| KA431AZ | SAMSUNG(三星) | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, 2.5V, BIPolar, PBCY3, TO-92, 3 PIN |
| KA431Z | SAMSUNG(三星) | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, 2.5V, BIPolar, PBCY3, TO-92, 3 PIN |
| AS431CN | Calogic | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92, 3 PIN |
| KA431AZTA | Fairchild | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PBCY3 |
| AS431LN | Alpha Semiconductor | Voltage Reference, BIPolar, |
| KA431AZBU | Fairchild | Voltage References Shunt Regulator 2.5V Programmable |
| LM431BCZ/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PBCY3, PLASTIC, TO-92, 3 PIN, Voltage Reference |
| LM431ACZ | Texas Instruments(德州仪器) | Voltage References |
| LM431CCZ | Texas Instruments(德州仪器) | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.5V, PBCY3, PLASTIC, TO-92, 3 PIN |
| LM431BCZ | Texas Instruments(德州仪器) | Voltage References |
| LM431ACZ/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PBCY3, PLASTIC, TO-92, 3 PIN, Voltage Reference |
| LM431AIZ/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PBCY3, PLASTIC, TO-92, 3 PIN, Voltage Reference |
| LM431CIZ | Texas Instruments(德州仪器) | Voltage References |
| LM431CIZ/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.5 V, PBCY3, PLASTIC, TO-92, 3 PIN, Voltage Reference |
| LM431BCM3X/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PDSO3, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN, Voltage Reference |
| LM431ACM3/NOPB | National Semiconductor(TI ) | IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.495 V, PDSO3, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN, Voltage Reference |
| LM431AIM3X | Rochester Electronics | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, 2.495V, Trim/Adjustable, BIPolar, PDSO3, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved