Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 22 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 直径 | 5 mm |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 7240 mΩ |
| JESD-609代码 | e3 |
| 漏电流 | 0.011 mA |
| 长度 | 11 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | Radial |
| 包装方法 | Bulk |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 50 V |
| 纹波电流 | 75 mA |
| 表面贴装 | NO |
| Delta切线 | 0.12 |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子节距 | 2 mm |
| 端子形状 | WIRE |
| Base Number Matches | 1 |

| SEK220M050ST | SEK100M050ST | SEK102M050ST | SEK4R7M050ST | SEK2R2M050ST | SEK220M035ST | RNN55C2183BRRJ7 | RNN55C2183BSBSL | SEK222M050ST | SEK102M035ST | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 218000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount, AXIAL LEADED | Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 218000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount, AXIAL LEADED | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 不符合 | 不符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli | compli | unknown | unknown | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e0 | e0 | e3 | e3 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 175 °C | 175 °C | 105 °C | 105 °C |
| 封装形式 | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Axial | Axial | Radial | Radial |
| 包装方法 | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | TR, 7.5 INCH | BULK | Bulk | Bulk |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子面层 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | - | - | 不含铅 | 不含铅 |
| 电容 | 22 µF | 10 µF | 1000 µF | 4.7 µF | 2.2 µF | 22 µF | - | - | 2200 µF | 1000 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | - | - | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 直径 | 5 mm | 5 mm | 16 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | - | - | 18 mm | 13 mm |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | - | - | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 7240 mΩ | 15920 mΩ | 160 mΩ | 33880 mΩ | 72380 mΩ | 8440 mΩ | - | - | 80 mΩ | 190 mΩ |
| 漏电流 | 0.011 mA | 0.005 mA | 0.5 mA | 0.003 mA | 0.003 mA | 0.0077 mA | - | - | 1.1 mA | 0.35 mA |
| 长度 | 11 mm | 11 mm | 25 mm | 11 mm | 11 mm | 11 mm | - | - | 36 mm | 21 mm |
| 负容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | - | - | 20% | 20% |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | - | -55 °C | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | - | - | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 极性 | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | - | - | POLARIZED | POLARIZED |
| 正容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | - | - | 20% | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 35 V | - | - | 50 V | 35 V |
| 纹波电流 | 75 mA | 50 mA | 1110 mA | 30 mA | 18 mA | 65 mA | - | - | 1530 mA | 995 mA |
| Delta切线 | 0.12 | 0.12 | 0.12 | 0.12 | 0.12 | 0.14 | - | - | 0.12 | 0.14 |
| 端子节距 | 2 mm | 2 mm | 7.5 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | - | - | 7.5 mm | 5 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved