24 CONTACT(S), FEMALE, STRAIGHT TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SURFACE MOUNT, PLUG
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Is Samacsys | N |
| 其他特性 | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED |
| 板上安装选件 | PEG |
| 主体宽度 | 0.236 inch |
| 主体深度 | 0.378 inch |
| 主体长度 | 1.177 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 连接器类型 | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点电阻 | 60 mΩ |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 350VAC V |
| 耐用性 | 10000 Cycles |
| 空壳 | NO |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYETHYLENE |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | ST |
| 插接信息 | ST60-24P |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 80 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 6.8072 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 0.5 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 外壳面层 | TIN |
| 外壳材料 | STAINLESS STEEL |
| 端子节距 | 0.9906 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 24 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 |

| ST80X-24S | ST60-18P/4 | ST40X-24S-CV1 | ST40X-18S-CVR | ST40X-10S-CV | ST40X-10S-CVR | ST40-36S-CV | ST40-10S-CVR | ST40-18(4)S-CVR | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 24 CONTACT(S), FEMALE, STRAIGHT TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SURFACE MOUNT, PLUG | 18 CONTACT(S), MALE, RIGHT ANGLE TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SURFACE MOUNT, RECEPTACLE | 24 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG | 18 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG | 10 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG | 10 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG | 36 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG | 10 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG | 4 CONTACT(S), FEMALE, TELECOM AND DATACOM CONNECTOR, SOLDER, PLUG |
| Reach Compliance Code | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow | unknow |
| 其他特性 | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED | EMI SHIELDED, LOW PROFILE, POLARIZED | LOW PROFILE, POLARIZED | LOW PROFILE, POLARIZED | LOW PROFILE, POLARIZED |
| 主体/外壳类型 | PLUG | RECEPTACLE | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG |
| 连接器类型 | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | AU | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE | MALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | COPPER ALLOY | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 空壳 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 混合触点 | NO | YES | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 外壳材料 | STAINLESS STEEL | STAINLESS STEEL | STAINLESS STEEL | STAINLESS STEEL | STAINLESS STEEL | STAINLESS STEEL | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 24 | 18 | 24 | 18 | 10 | 10 | 36 | 10 | 4 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | 不符合 | 不符合 |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED THERMOPLASTIC | GLASS FILLED POLYETHYLENE | - |
| 制造商序列号 | ST | ST | ST | ST | - | ST | - | ST | ST |
| 插接信息 | ST60-24P | - | ST60-24P | ST60-18P | ST60-10P | ST60-10P | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | ST60-10P | - |
| 最高工作温度 | 80 °C | - | 80 °C | 80 °C | 80 °C | - | 80 °C | - | - |
| 最低工作温度 | -30 °C | - | -30 °C | -30 °C | -30 °C | - | -30 °C | - | - |
| 厂商名称 | - | Hirose | - | - | Hirose | Hirose | Hirose | Hirose | Hirose |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved